

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 840
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46337
Ext.Price$0.46337
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46337 | $0.46337 |
| 10 | $0.33513 | $3.35130 |
| 25 | $0.32178 | $8.04450 |
| 50 | $0.30896 | $15.44800 |
| 100 | $0.29666 | $29.66600 |
| 300 | $0.28622 | $85.86600 |
| 500 | $0.27614 | $138.07000 |
| 1000 | $0.26332 | $263.32000 |
| 3000 | $0.24240 | $727.20000 |
| 5000 | $0.22314 | $1115.70000 |
| 10000 | $0.22057 | $2205.70000 |
